قالیشویی
تعمیر درب پارکینگ
گردابِ عشق

كتاب در كافه‌ي اگزيستانسياليستي اثري است از نويسنده‌ي انگليسي، سارا بيكول كه در سال ???? انتشار يافت. سارا بيكول در كتاب در كافه‌ي اگزيستانسياليستي به فلسفه‌ي قرن بيستم، اگزيستانسياليسم و پديدارشناسي مي‌پردازد. در همان سال انتشار كتاب، نيگل واربرتون، فيلسوف مشهور بريتانيايي، در كافه‌ي اگزيستانسياليستي را يكي از پنج اثر برتر در حوزه‌ي فلسفه خواند. برگردان فارسي كتاب در كافه‌ي اگزيستانسياليستي به ترجمه‌ي هوشمند دهقان و از انتشارات پيام امروز در دسترس علاقه‌مندان قرارگرفته است. در ادامه درباره‌ي اين اثر بيشتر مي‌خوانيم.

مضمون اثر

سارا بيكول در كتاب در كافه‌ي اگزيستانسياليستي فلسفه‌ي قرن بيستم و جنبش اگزيستانسياليسم را پوشش مي‌دهد. كتاب هم‌چنين شرح دقيقي از اگزيستانسياليسم مدرن، قبل و بعد جنگ جهاني دوم نيز به دست مي‌دهد. او در كتاب در كافه‌ي اگزيستانسياليستي نظريه‌ي پديدارشناسي را كه نخستين بار توسط ادموند هوسرل مطرح شد به بحث مي‌گذارد. آموزه‌هاي ادموند هوسرل بر فيلسوفاني چون سارتر، سيمون دوبووار و مارتين هايدگر و ظهور اگزيستانسياليسم تأثير فراواني گذاشت. اين سه فيلسوف در اصل همان شخصيت‌هاي اصلي كتاب ما هستند.

سارتر، دوبووار و رمون آرون در كافه، و تولد فلسفه‌اي نوين

عنوان كتاب اشاره دارد به ميزگرد صميمانه‌اي كه سه تن از فيلسوفان بزرگ تاريخ در كافه‌اي در پاريس ترتيب داده‌اند و كوكتل زردآلو مي‌نوشند كه ناگهان رمون آرون به ليواني اشاره مي‌كند و مي‌گويد: «مي‌توان از اين كوكتل فلسفه استخراج كرد.» سارتر با شنيدن از ادموند هوسرل و پديدارشناسي تصميم مي‌گيرد آلمان را ترك كند و با آميختن آموخته‌هايش از پديدارشناسي، فلسفه‌ي كي‌ير كگارد و ادبيات مخصوص به خودش، فلسفه‌اي بيافريند به نام اگزيستانسياليسم و سيمون دوبووار و مرلوپونتي نيز با او در اين راه همراه مي‌شوند.

سارتر از پديدارشناسي تأثير مي‌پذيرد و فلسفه‌اي‌ براي زندگي واقعي، همان زندگي‌اي كه همگان تجربه‌اش مي‌كنند، مي‌آفريند؛ فلسفه‌اي براي عشق، آزادي،‌ بودن، فلسفه‌اي براي كافه‌ها و پيشخدمت‌ها، دوستي‌ها و تب‌وتاب باورها. اگزيستانسياليسم فلسفه‌اي است كه پاريس را شيفته‌ي خود مي‌كند، خود را به گوشه‌گوشه‌ي دنيا مي‌رساند و ردپايش بر جنبش‌هاي آزادي‌خواه پس از جنگ جهاني دوم، از قيام دانشجويان در سال ???? گرفته تا پيش‌قراولان جنبش حقوق مدني، باقي مي‌ماند.

خلاصه و سرفصل‌ها

ساختار كتاب در كافه‌ي اگزيستانسياليستي به اين‌گونه‌ است كه در هر فصل بر يك فيلسوف خاص و يا يك دوره‌ي به‌خصوص از جنبش اگزيستانسياليسم تمركز مي‌شود و اين مسير، با معرفي فيلسوفان پيشروي اگزيستانسياليسم، يعني كي‌ير كگارد، نيچه، داستايوسكي و كافكا آغاز مي‌شود و بعد به زندگي ديگراني چون هايدگر، هوسرل، سارتر، دوبووار، كامو و … مي‌پردازد.

سارا بيكول اين كتاب را در چهارده فصل تأليف كرده است كه عناوين آن‌ها عبارت‌اند از:‌

 • اگزيستانسياليسم چه وحشتناكه آقا!
 • به‌سوي خود چيزها
 • ساحري از مسيركش
 • داس مان، صلا
 • قرچ قروچ خوردن درختان شكوفه زده‌ي بادام
 • دلم نمي‌خواهد كه دست‌نوشته‌هايم را بخورم
 • اشغال، آزادسازي
 • تخريب
 • مطالعات زندگي
 • فيلسوف رقاص
 • اينجوري صليبي
 • نظر كساني كه كمتر موردحمايت قرارگرفته‌اند
 • روزگاري كه طعم پديدارشناسي را چشيده‌ايم
 • شكفتن محاسبه نشدني

كتاب سال در حوزه‌ي فلسفه

كتاب در كافه‌ي اگزيستانسياليستي در سال انتشارش توانست موفقيت‌هاي بسياري كسب كند؛ نشريه گاردين آن را كتاب سال معرفي كرد و نيويورك‌تايمز آن را در رده‌ي آثار برتر سال ???? قرارداد. هم‌چنين نيگل واربرتون آن را جزو پنج كتاب برتر در حوزه‌ي فلسفه در سال ???? دانست. تمام اين‌ها مهر تأييدي است بر اينكه اين اثر در نوع خود شاهكاري است.

اگر گمان مي‌كنيد اين كتاب تنها براي فيلسوف‌هاست

هنر سارا بيكول ‌آنجاست كه با زباني ساده و صميمي زندگي‌نامه‌ي جذاب فيلسوفان مشهور و تأثيرگذار تاريخ را با فلسفه درمي‌آميزد و با تركيب مفاهيم سنگين فلسفه و شيريني تاريخ، كاري مي‌كند اين كتاب چه براي كساني كه در اين زمينه متخصص هستند و چه مخاطبان عام، جذاب و قابل‌درك باشد. نكته‌ي ديگري كه سبب جذابيت هرچه بيشتر اين اثر مي‌شود آن است كه بيكول در كتاب در كافه‌ي اگزيستانسياليستي به روابط ميان بزرگان فلسفه نيز پرداخته است؛ روابطي كه گاهي به زندگي شخصي آن‌ها نيز كشيده مي‌شود.

سخن آخر

در كافه‌ي اگزيستانسياليستي اثري است كه اگزيستانسياليسم مدرن را برخورد پرحرارت افراد، ذهن‌ها و نظريه‌ها مي‌داند. سارا بيكول با گفتن از پادشاه و ملكه‌ي اگزيستانسياليسم، سارتر و سيمون دوبووار، و حلقه‌ي وسيع‌تر دوستان و مخالفانشان، كامو، مارتين هايدگر، مرلوپونتي و… داستان شكل‌گيري فلسفه‌ي مدرن را برايمان روايت مي‌كند. مطالعه‌اي اين اثر به‌منزله‌ي سفري لذت‌بخش به درون يك جنبش فكري فريبنده و زيبا است. سارا بيكول در كتاب در كافه‌ي اگزيستانسياليستي زندگي‌نامه و فكر را باهم درمي‌آميزد و ما را به قلب فلسفه‌اي مي‌برد كه درباره‌ي زندگي است و توانسته زندگي‌ها را دگرگون سازد، و جلوي بزرگ‌ترين پرسش بشر قد علم كند: اينكه ما كه هستيم و چرا هستيم.

اگر علاقه‌مند به مطالعه‌ي كتاب در كافه‌ي اگزيستانسياليستي هستيد، مي‌توانيد همين حالا آن را از وب‌سايت كاواك خريداري نماييد.

خريد كتاب در كافه‌ي اگزيستانسياليستي : https://www.cavack.com/Item/6711

 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: معرفي,كتاب,در,كافه,اگزيستانسياليستي،


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ | ۱۲:۱۵:۱۵ | نویسنده : لينكستان | نظرات (0)

امروز به پرفروش‌ترين كتاب‌هاي #انتشارات_پاگرد در سال نود و هشت مي‌پردازيم. ‌با ما همراه شويد. ‌

1. كتاب زمين مرده

كتاب «زمين مرده» اثر فائزه اثناعشري نگاهي مبتكرانه به حقوق مدني در قالبي داستاني است و قرار است عناوين ديگري به قلم همين نويسنده ذيل سوتيتر «داستان پريان در نظم حقوق كنوني» در مجلدات آتي مجموعه شرايط به چاپ برسد. ‌

2. كتاب بابا ياگا تخم گذاشت

اولش نمي‌بيني‌شان. بعد ناگهان جزئيات تصادفي، مثل موشي ولگرد، توجه‌ات را جلب مي‌كند: كيف دستي يك پيرزن، لنگه جورابي كه از روي پايي پايين سريده و روي قوزكي برآمده جمع شده، دست‌كش‌هاي قلاب‌دوزي‌شده روي دست‌ها، كلاهي از مد افتاده كه روي سري جا خوش كرده، موهاي تنك خاكستري با درخششي آبي. ‌

3. كتاب نگوييد چيزي نداريم

اين كتاب روايت گر زندگي نابود شده و محبوس در خفقان مردم چين در خلال فضاي ايجاد شده در اين كشور طي انقلاب فرهنگي مائو تا حادثه كشتار ميدان تيان آنمن است كه افراد بسياري را به انزوا، دوري از خانواده و سكوت اجباري كشاند.

?. كتاب موسيقي اريش زان و داگون ‌

شامل دو داستان از اچ. پي. لاوكرافت، نويسنده‌ي شهير امريكايي، به ترجمه‌ي هادي كاس‌نژاد است. ‌

?. كتاب بصر

نزديك‌بيني نقص او بود، سنگيني تحمل‌ناپذيري بر دوشش، حجاب ادراك‌ناپذير مادرزادش. شگفت‌آور مي‌نمود: مي‌ديد كه نمي‌تواند ببيند اما قادر نبود به روشني ببيند. هر روز حاشا مي‌كرد، چه كسي مي‌دانست سرچشمه‌ي اين حاشا كردن‌ها كجاست: اصلا چه كسي بود كه انكار مي‌كرد، او يا جهان پيرامون؟ گويي از آن تبار غريب و گمنامي بود كه در پيش شمايل سهمگين جهان، به مغاك سرگرداني در مي‌غلتند و يكسره به اقرارند: نمي‌توانم نام خيابان‌ها را رويت كنم، نمي‌توانم چهره‌ها را بازشناسم، نمي‌توانم در را ببينم، يا آنچه را به جانبم مي‌آيد، من آن كسم كه نمي‌بيند هر چه ديدني است. چشم داشت اما كور بود.

مشاهده‌ي كتاب‌ها در سايت كاواك www.cavack.com

 

 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: پرفروشترين,كتابهاي,انتشارات,پاگرد،


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ | ۱۱:۵۳:۱۳ | نویسنده : لينكستان | نظرات (0)

مقدمه‌اي در رابطه با اپليكيشن ويسگون (Wisgoon)

شبكه‌هاي اجتماعي با قابليت‌هاي به اشتراك گذاري تصاوير و ويديو، از محبوبيت بسيار بالايي در ميان كاربران برخوردارند. از اين رو شاهد افزايش تعداد اپليكيشن‌ هايي هستيم كه در اين زمينه ارائه شده‌اند. اپليكيشن ويسگون (Wisgoon) نيز يك شبكه اجتماعي ايراني است كه تمركز اصلي آن بر روي به اشتراك گذاري تصاوير قرار دارد.

اپليكيشن ويسگون (Wisgoon) همانند ساير شبكه‌هاي اجتماعي از قابليت‌هايي همچون لايك كردن، ارسال نظر و دانلود تصاوير بهره مي‌برد. در ادامه اين مقاله قصد داريم تا به معرفي اپليكيشن ويسگون (Wisgoon) بپردازيم. چنانچه در مورد اين برنامه نياز به توضيحات و راهنمايي بيشتري داشتيد، مي‌توانيد از كارشناسان موبايل كمك ياري بخواهيد. با ما همراه باشيد.

معرفي برنامه ويسگون (Wisgoon)

به منظور دسترسي به تمام قابليت‌هاي برنامه ويسگون (Wisgoon) نياز است تا در آن عضو شويد. بدين منظور پس از اجراي برنامه با مراجعه به تب ثبت نام مي‌توانيد نسبت به عضويت در برنامه Wisgoon (ويسگون) اقدام نماييد. در صورت عدم تمايل به عضويت، امكان استفاده از برنامه به عنوان كاربر مهمان نيز فراهم آمده است.

پس از عضويت در برنامه ويسگون (Wisgoon) به صفحه اصلي آن منتقل مي‌شويد. اپليكيشن Wisgoon (ويسگون) شامل بخش‌هاي مختلفي مي‌شود كه امكان دسترسي به آن‌ها از طريق آيكون‌هاي موجود در قسمت انتهايي صفحه فراهم آمده است. در بخش اول برنامه، تصاوير ارسالي ساير كاربران نمايش مي‌شود و كاربران مي‌توانند پست مورد نظر را لايك كرده و يا نظرات خود را ارسال كنند. با لمس آيكون سه نقطه در گوشه پايين و سمت چپ هر پست به امكاناتي نظير به اشتراك گذاري پست و يا دانلود تصوير با كيفيت اصلي دسترسي خواهيد داشت.

برنامه ويسگون

به منظور ارسال پست در برنامه ويسگون (Wisgoon)  تنها كافيست تا آيكون سبز رنگ موجود در گوشه پايين و سمت راست صفحه را لمس كرده و تصوير مورد نظر خود را انتخاب كنيد.  اپليكيشن ويسگون (Wisgoon) اين امكان را فراهم آورده تا كاربران اين برنامه بتوانند تصاوير ارسالي خود را در دسته‌بندي‌هاي مرتبط قرار دهند.

 

با مراجعه به تب دوم مي‌توانيد به دسته‌بندي‌هاي برنامه ويسگون (Wisgoon) دسترسي داشته باشيد و تصاوير مربوط به هر دسته‌بندي را مشاهده كنيد. اپليكيشن ويسگون (Wisgoon) از قابليت كاربردي جستجو كاربران و مطالب نيز بهره مي‌برد كه دسترسي به اين قابليت از طريق لمس آيكون به شكل ذره بين در گوشه بالا و سمت چپ صفحه امكان‌پذير است.

 

برنامه ويسگون

كاربران مي‌توانند با مراجعه به تب سوم مطالب منتخب و يا آخرين مطالب ارسالي كاربران را مشاهده كنند. در تب چهارم نيز امكان دسترسي به نوتيفيكيشن‌هاي برنامه Wisgoon (ويسگون) فراهم آمده است.

 

در نهايت در تب پنجم و آخر به اطلاعات حساب كاربري و تصاوير ارسالي خود دسترسي خواهيد داشت. همچنين امكان ويرايش اطلاعات حساب كاربري از طريق اين تب فراهم آمده است.

با لمس آيكون به شكل سه نقطه در گوشه بالا و سمت چپ صفحه مي‌توانيد به منوي تنظيمات برنامه ويسگون (Wisgoon) دسترسي داشته باشيد. از قابليت‌هاي كاربردي كه اپليكيشن ويسگون (Wisgoon) در اختيار كاربران خود قرار داده مي‌توان به امكان تغيير كيفيت تصاوير اشاره كرد. بنابراين در صورتي كه با كندي سرعت اينترنت مواجه هستيد، مي‌توانيد كيفيت نمايش تصاوير را بر اساس سرعت اينترنت خود تغيير دهيد.

جمع‌بندي

همانطور كه مشاهده كرديد در اين مقاله به معرفي برنامه ويسگون (Wisgoon) پرداختيم. به منظور دانلود برنامه ويسگون (Wisgoon) مي‌توانيد از منوي دانلود انتهاي همين مقاله استفاده كنيد. چنانچه در مورد اين برنامه نياز به توضيحات و راهنمايي بيشتري داشتيد، مي‌توانيد از كارشناسان موبايل كمك ياري بخواهيد.

نقاط قوت:

 • امكان لايك و ارسال نظر
 • امكان دانلود و ذخيره تصاوير
 • امكان تغيير كيفيت نمايش تصاوير
 • قابليت جستجو
 • امكان مشاهده تصاوير بر اساس دسته‌بندي‌هاي مختلف

نقاط ضعف:

 • اين اپليكيشن تقريبا نقطه ضعف قابل ملاحظه‌اي ندارد

براي دانلود از كافه بازار كليك كنيد

 

 

 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: معرفي,برنامه,ويسگون,(Wisgoon)،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۰ فروردين ۱۳۹۹ | ۱۱:۱۵:۳۳ | نویسنده : لينكستان | نظرات (0)

مقدمه‌اي در رابطه با اپليكيشن ويسگون (Wisgoon)

شبكه‌هاي اجتماعي با قابليت‌هاي به اشتراك گذاري تصاوير و ويديو، از محبوبيت بسيار بالايي در ميان كاربران برخوردارند. از اين رو شاهد افزايش تعداد اپليكيشن‌ هايي هستيم كه در اين زمينه ارائه شده‌اند. اپليكيشن ويسگون (Wisgoon) نيز يك شبكه اجتماعي ايراني است كه تمركز اصلي آن بر روي به اشتراك گذاري تصاوير قرار دارد.

اپليكيشن ويسگون (Wisgoon) همانند ساير شبكه‌هاي اجتماعي از قابليت‌هايي همچون لايك كردن، ارسال نظر و دانلود تصاوير بهره مي‌برد. در ادامه اين مقاله قصد داريم تا به معرفي اپليكيشن ويسگون (Wisgoon) بپردازيم. چنانچه در مورد اين برنامه نياز به توضيحات و راهنمايي بيشتري داشتيد، مي‌توانيد از كارشناسان موبايل كمك ياري بخواهيد. با ما همراه باشيد.

معرفي برنامه ويسگون (Wisgoon)

به منظور دسترسي به تمام قابليت‌هاي برنامه ويسگون (Wisgoon) نياز است تا در آن عضو شويد. بدين منظور پس از اجراي برنامه با مراجعه به تب ثبت نام مي‌توانيد نسبت به عضويت در برنامه Wisgoon (ويسگون) اقدام نماييد. در صورت عدم تمايل به عضويت، امكان استفاده از برنامه به عنوان كاربر مهمان نيز فراهم آمده است.

پس از عضويت در برنامه ويسگون (Wisgoon) به صفحه اصلي آن منتقل مي‌شويد. اپليكيشن Wisgoon (ويسگون) شامل بخش‌هاي مختلفي مي‌شود كه امكان دسترسي به آن‌ها از طريق آيكون‌هاي موجود در قسمت انتهايي صفحه فراهم آمده است. در بخش اول برنامه، تصاوير ارسالي ساير كاربران نمايش مي‌شود و كاربران مي‌توانند پست مورد نظر را لايك كرده و يا نظرات خود را ارسال كنند. با لمس آيكون سه نقطه در گوشه پايين و سمت چپ هر پست به امكاناتي نظير به اشتراك گذاري پست و يا دانلود تصوير با كيفيت اصلي دسترسي خواهيد داشت.

برنامه ويسگون

به منظور ارسال پست در برنامه ويسگون (Wisgoon)  تنها كافيست تا آيكون سبز رنگ موجود در گوشه پايين و سمت راست صفحه را لمس كرده و تصوير مورد نظر خود را انتخاب كنيد.  اپليكيشن ويسگون (Wisgoon) اين امكان را فراهم آورده تا كاربران اين برنامه بتوانند تصاوير ارسالي خود را در دسته‌بندي‌هاي مرتبط قرار دهند.

 

با مراجعه به تب دوم مي‌توانيد به دسته‌بندي‌هاي برنامه ويسگون (Wisgoon) دسترسي داشته باشيد و تصاوير مربوط به هر دسته‌بندي را مشاهده كنيد. اپليكيشن ويسگون (Wisgoon) از قابليت كاربردي جستجو كاربران و مطالب نيز بهره مي‌برد كه دسترسي به اين قابليت از طريق لمس آيكون به شكل ذره بين در گوشه بالا و سمت چپ صفحه امكان‌پذير است.

 

برنامه ويسگون

كاربران مي‌توانند با مراجعه به تب سوم مطالب منتخب و يا آخرين مطالب ارسالي كاربران را مشاهده كنند. در تب چهارم نيز امكان دسترسي به نوتيفيكيشن‌هاي برنامه Wisgoon (ويسگون) فراهم آمده است.

 

در نهايت در تب پنجم و آخر به اطلاعات حساب كاربري و تصاوير ارسالي خود دسترسي خواهيد داشت. همچنين امكان ويرايش اطلاعات حساب كاربري از طريق اين تب فراهم آمده است.

با لمس آيكون به شكل سه نقطه در گوشه بالا و سمت چپ صفحه مي‌توانيد به منوي تنظيمات برنامه ويسگون (Wisgoon) دسترسي داشته باشيد. از قابليت‌هاي كاربردي كه اپليكيشن ويسگون (Wisgoon) در اختيار كاربران خود قرار داده مي‌توان به امكان تغيير كيفيت تصاوير اشاره كرد. بنابراين در صورتي كه با كندي سرعت اينترنت مواجه هستيد، مي‌توانيد كيفيت نمايش تصاوير را بر اساس سرعت اينترنت خود تغيير دهيد.

جمع‌بندي

همانطور كه مشاهده كرديد در اين مقاله به معرفي برنامه ويسگون (Wisgoon) پرداختيم. به منظور دانلود برنامه ويسگون (Wisgoon) مي‌توانيد از منوي دانلود انتهاي همين مقاله استفاده كنيد. چنانچه در مورد اين برنامه نياز به توضيحات و راهنمايي بيشتري داشتيد، مي‌توانيد از كارشناسان موبايل كمك ياري بخواهيد.

نقاط قوت:

 • امكان لايك و ارسال نظر
 • امكان دانلود و ذخيره تصاوير
 • امكان تغيير كيفيت نمايش تصاوير
 • قابليت جستجو
 • امكان مشاهده تصاوير بر اساس دسته‌بندي‌هاي مختلف

نقاط ضعف:

 • اين اپليكيشن تقريبا نقطه ضعف قابل ملاحظه‌اي ندارد

براي دانلود از كافه بازار كليك كنيد

 

 

 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: معرفي,برنامه,ويسگون,(Wisgoon)،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۰ فروردين ۱۳۹۹ | ۱۰:۵۵:۴۷ | نویسنده : لينكستان | نظرات (0)

حفاظ پنجره آهني ديوار
حفاظ آهني چيست؟

حفاظ ديوار در واقع منظور اين است كه اين نوع حفاظ ها از جنس آهن هستند.

به همين دليل هم اغلب به آن ها حفاظ آهني گفته مي شود اما حفاظ ديوار و حفاظ پنجره نيز از جمله ديگر اسم هايي است كه به حفاظ آهني نسبت مي دهند.

شايد تصور شما از اين نوع حفاظ ها اين است كه يك تكه آهن كه به يك شكل خاصي طراحي شده است روي ديوار و يا پنجره خانه شما قرار خواهد گرفت اما اينطور نيست و در واقع زماني كه شما از اين حفاظ ها استفاده مي كنيد مي توانيد آن ها را با اشكال مشخصي براي استفاده انتخاب كنيد كه زيبايي نماي ساختمان شما را نيز حفظ خواهند كرد.

در اين بخش مي خواهيم شما را با انواع حفاظ آهني آشنا كنيم.

 

حفاظ آكاردئوني


حفاظ آكاردئوني يكي از انواع حفاظ هاي آهني است كه در طرح هاي مختلف وجود دارد.

در واقع اين نوع حفاظ ها تا حد بسيار زيادي امنيت را براي شما ايجاد خواهند كرد و عمده استحكام آن ها نيز ناشي از تسمه هاي عمودي است.

به طور معمول اين نوع درب ها در نوع سه گل وچهارگل توليد مي شوند كه البته نوع سه گل آن ها بيشتر مورد استفاده است. در طرح هايي كه ارتقا يافته اند اما سه رديف لوزي با چهارخم براي آنها وجود دارد كه با  چهار چوب پروفيل كه براي رفع نقص هاي احتمالي توليد شده است.

اين نوع تسمه ها به هم جوش داده مي شوند و در عين اينكه زيبايي را دوچندان مي كند طرح هاي جديد استحكام بيشتري را نيز به خانه و ساختمان شما خواهند داد.

 

حفاظ شاخ گوزني


حفاظ شاخ گوزني امروزه همانطور كه ميدانيد براي حفظ امنيت مكان هاي مختلف مانند منازل و همچنين مكان هاي تجاري از دوربين هاي مداربسته استفاده مي شود.

البته هنوز هم استفاده از اين نوه حفاظ ها و به ويژه حفاظ آهني از سايرين مهم تر است چرا كه گفته مي شود امنيت را تضمين خواهد كرد.

علاوه بر اين مي توان حفاظ ليليوم، حفاظ نيزار، حفاظ هاي بوته اي و همچنين حفاظ هاي آبشاري را نيز نام برد.

پيشنهاد ما به شما اين است كه امنيت ساختمان خود را با نصب حفاظ هاي آهني تامين كنيد.

 

حفاظ پنجره و كارايي هاي آن


زماني كه صحبت از حفاظ پنجره به ميان مي آيد، بدون شك ميدانيد كه منظور همان ميله هايي هستند.

كه از جنس فلز يا استيل ساخته مي شوند و يك حفاظ را براي پنجره هاي شيشه اي و قابل شكست شما ايجاد مي كنند.

اما چرا نرده پنجره امروزه جز بخش هايي است كه نميتوانيد در ساخت خانه و مكان هاي ديگر از آن صرف نظر كنيد؟

كارايي هاي حفاظ پنجره
زماني كه صحبت از نرده پنجره به ميان مي آيد، عده اي در واقع در اين فكر هستند.

كه حفاظي آهني همانند سلول ها زندان در مقابل شيشه هاي خانه زيباي آن ها نصب خواهد شد.

با توجه به اين كه در ساختمان هاي امروزه، امنيت مقوله اي است.

كه حرف اول را مي زند، ميتوان گفت كه نصب حفاظ پنجره يكي از مهم ترين بخش هايي است كه بايد به آن دقت كنيد.

و بعضا مي توانيد آن ها را روي درها و برخي ديوار ها نيز نصب كنيد.

زماني كه شما ميخواهيد يك خانه را اجاره كنيد و يا بخريد، بايد به امنيت درب ها و پنجره ها توجه زيادي داشته باشيد.

امنيت يكي از مهم ترين بخش هاييست كه براي زندگي در يك ساختمان به داشتن آرامش بيشتر شما كمك خواهد كرد.

 

حفاظ آهني پنجره دوجداره


امروزه اغلب پنجره هايي كه در ساخت خانه و يا به طور كل ساختمان مورد استفاده قرار مي گيرند دوجداره هستند.


انوع حفاظ پنجره فرفورژه

 

حال سوالي كه پيش مي آيد اين است كه وقتي شما ميتوانيد از انواع حفاظ هاي پنجره آهني استفاده كنيد چرا بايد حفاظ پنجره فرفورژه را انتخاب كنيد.

اين محصولات در سال هاي اخير به جاي نرده هاي استيل و سنگ هاي قلياني جايگزين شده اند، همچنين استفاده از آن ها در نرده پنجره به جاي نرده هاي فلزي نيز افزايش يافته است. اما دليل اين امر چيست؟
محصولات فرفورژه نسبت به ساير محصولات قيمت مناسب تري دارند.

البته اين قيمت مناسب تر باعث نمي شود كه شما در كيفيت اين نوع از محصولات دچار ترديد شويد بلكه آنچه بايد بدانيد اين است كه قيمت اين نوع نرده ها در مقايسه با قيمت انواع آهني بهتر است.

در سال هاي اخير با توجه به رشدي كه در زمينه تكنولوژي هاي مربوط به جوشكاري ايجاد شده است، استفاده از اين نوع حفاظ ها نيز با امنيت بيشتري همراه است.

 

كيفيت حفاظ پنجره فرفورژه چگونه است؟


شايد اصلي ترين عاملي كه باعث مي شود فرفورژه طرفداران بسياري داشته باشد اين است كه اين نوع محصولات معمولا دارا كيفيت هاي بسيار خوبي هستند. نخستين بخشي كه يك خريدار به آن دقت خواهد كرد نيز همين كيفيت است.

در واقع اگر نياز مشتري توسط اين نوع نرده ها برآورده نشود، ممكن است كه ترجيح بر استفاده از نرده پنجره آهني و يا استيل باشد.

البته افزايش استفاده از حفاظ پنجره فرفورژه در سال هاي اخير نشان دهنده اين است كه اين محصولات شانس بسياري را براي انتخاب داشته اند و كيفيت آن ها نيز تاييد شده بوده است كه توانسته اند تا اينجا پيشروي كنند و جاي خود را در ميان محصولات مختلف باز كنند.

 

 

مزاياي حفاظ پنجره فرفورژه


كيفيت حفاظ پنجره فرفورژه شايد در جد نرده هاي آهني نباشد اما ما به شما تضمين مي دهيم كه استفاده از اين نوع محصولات هم ميتواند به اندازه محصولات آهني براي شما كاربردي باشد.

آنچه بايد بدان دقت كنيد اين است كه اين نوع نرده ها هم كم از نرده هاي آهني ندارند.

البته شايد تنوع محصولات آهني به مراتب بيشتر باشد.

همانطور كه در بخش هاي گذشته به آن پرداختيم انواع مختلفي از نرده هاي آهني وجود دارد كه شما ميتوانيد از آن ها براي حفظ امنيت خانه خود استفاده كنيد.

در اين بين حفاظ پنجره فرفورژه نيز براي شما همين كار را خواهد كرد و شما ميتوانيد تا حد بسيار زيادي در هزينه هاي خود صرفه جويي كنيد.

شما ميتوانيد در خانه خودتان لوازم و وسايل با ارزشي را نگهداري كنيد اما آيا ميتوانيد امنيت آن ها را نيز تضمين كنيد؟

 

حفاظ نرده استيل


زندگي روزمره ايجاب مي كند كه شما اغلب در خانه حضور نداشته باشيد.

و همين هم باعث مي شود كه خانه شما ايمن و ضدسرقت نباشد.

در اين حال اينكه شما بتوانيد از يك حفاظ مناسب براي درب ها و پنجره هاي خود استفاده كنيد،

علاوه بر اينكه از ورود غير مجاز افراد جلوگيري مي كند، از سقوط ناگهاني افراد و همچنين وسايل در شرايط مختلف نيز جلوگيري خواهد كرد.
زماني كه صحبت از امنيت خانه مي شود، نخستين بخشي كه در ذهن شما پررنگ خواهد شد

نصب نرده پنجره و درب است. اين حفاظ ها در واقع تاثير بسزايي را در امنيت خانه و ساختمان شما خواهند داشت

چرا كه ميتوانند حين ورودهاي غيرمجاز مانند يك سد محكم عمل كنند.

 

نصب حفاظ پنجره


با تمامي حرف هايي كه گفته شد، باز هم عده اي تصور مي كنند.

كه نصب حفاظ پنجره تنها براي درب ها و همچنين خانه هايي كاربرد خواهد داشت كه قديمي تر هستند.

و درب ها و پنجره هاي امروزي كه تمام هوشمند ساخته مي شوند ديگر نيازي به اين نوع حفاظ ها ندارند.

لازم نيست براي شما يادآوري كنيم كه هرچقدر هم تكنولوژي رو به پيشرفت باشد.

راه هايي كه براي شكستن آن به وجود خواهد آمد نيز بيشتر خواهد شد.

در اين حال بهترين كاري كه ميتوانيد انجام دهيد اين است كه اين تفكرات را دور بريزيد و به دنبال يك حفاظ محكم براي خانه خود باشيد.

اگر شما منزل يا ويلايي داريد كه در آن سكونت نمي كنيد، به طور قطع نصب حفاظ پنجره مي تواند.

به شما در اين زمينه كمك كند و امنيت را براي شما فراهم آورد.

 

 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: حفاظ,پنجره,آهني,ديوار,،


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۷ فروردين ۱۳۹۹ | ۰۱:۱۲:۵۴ | نویسنده : لينكستان | نظرات (0)

كتاب مسافر تنها

مسافر تنها، كتابي است به قلم رمان‌نويس و شاعر آمريكايي، جك كرواك؛ او در اين اثر خود با زباني شاعرانه شرح زندگي در جاده و سفرهايش را در آمريكا، مكزيك و مراكش گردآورده است. كرواك نخستين گاوبازي عمرش را درحالي‌كه بر موتور قطار ايستاده و قطار به‌سرعت از زمين‌هاي پوشيده از كاكتوس مي‌گذرد، مي‌بيند؛ خود را با نبض زندگي شبانه در نيويورك هماهنگ مي‌كند؛ در قله‌هاي سفيد از برف شمال غرب آمريكا دفن مي‌شود؛

بر سقف خانه‌اي روشن و گرم از طلايي آفتاب در طنجه‌ي مراكش مي‌لمد و شيفته‌ي تپه‌ي مونمارتر پاريس و كليساي سفيد و زيباي سكره‌كر مي‌شود؛ جك كرواك با شرح تمام تجربياتش به ما نشان مي‌دهد كه زندگي انسان‌ها بر اين كره‌ي خاكي بي‌نهايت متنوع است. سفرهاي كرواك هم‌چنين نشان‌دهنده‌ي فلسفه‌ي او در زندگي است؛ او براي ارضاي روح سرزنده و ماجراجويش قدم در جاده نهاده است.

«شب‌هاي زيادي را به فكر كردن درباره‌ي ستاره‌ها گذراندم و حال به اين مي‌انديشم كه ستاره‌ها كلمه‌اند و تمام جهان‌هاي نا شمردني كهكشان راه شيري كلمه‌اند و همين جهان هم كلمه است؛ و فهميدم كه مهم نيست كجا باشم؛ در اتاقي كوچك مملو از افكار گوناگون يا ميان اين دنياي بينهايت كوه‌ها و ستاره‌ها، تمام آن اتاق و اين ستاره و كوه‌ها در ذهن من جا مي‌گيرند.»

شايد يك يا دو فصل طول بكشد تا تماماً جذب كتاب شويد. جك كرواك كه بنا مي‌كند به گفتن از قطارها، به‌وضوح مي‌توانيد علاقه‌ي او نسبت به قطارها را حس كنيد و عشق او آن‌قدر ملموس و شديد است كه مخاطب را به كتاب سنجاق مي‌كند.

كرواك در اين اثر خود مجموعه‌اي از داستان‌هايش را در طول سفرهايش به آمريكا، مكزيك، مراكش، پاريس و لندن آورده است. با مطالعه‌ي قسمتي كه كرواك از تجربياتش در اروپا مي‌گويد، شايد گمان كنيد كه كار او را بتوان با آثار هنري ميلر و جورج اورول مقايسه كرد؛ اما تجربيات كرواك، سفرهايش، تمام كليساها و نقاشي‌هايي كه شيفته‌ي آن‌ها است، به‌مراتب عرفاني‌تر هستند.

«پاريس به‌سان بانويي است اما لندن مردي است مستقل كه در ميخانه‌اي ايستاده پيپش را چاق مي‌كند.»

كرواك يكي از بخش‌هاي كتاب را به شرح دوراني اختصاص مي‌دهد كه مي‌بايست به‌عنوان ديدبان آتش بالاي برجكي ديدباني مي‌داد و مطمئن مي‌شد زميني در آتش نمي‌سوزد. بازخواني چنين تجربه‌اي حتماً جالب است. نويسنده در كتاب مسافر تنها از شيوه‌ي جريان سيال ذهن استفاده كرده است؛ پس اگر فيلم «در جاده» را پسنديديد، اين كتاب هم راضي‌تان خواهد كرد.

قسمت‌هاي زيادي از كتاب ممكن است تكراري باشند؛ نويسنده شايد در بخش‌هايي پرگويي كرده باشد اما «مسافر تنها» بازهم پنجره‌ي كوچكي است به روي داستاني كه پشت داستان‌ها است و از همين رو مطالعه‌اش خالي از لطف نيست. برگردان فارسي كتاب «مسافر تنها» اثر جك كرواك به قلم سلماز بهگام و از انتشارات ورا روانه‌ي بازار شده است.

مشاهده كتاب : https://www.cavack.com/Item/37179

 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: مسافر,تنها،


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۰:۲۰:۱۰ | نویسنده : لينكستان | نظرات (0)

هر آنچه درباره قرص ماشين ظرفشويي لازم است بدانيد

در اينجا براي خريد قرص ماشين ظرفشويي اصل و انتخاب بهترين مارك قرص ماشين ظرفشويي با كمترين قيمت كمك مي كنيم و به نحوه استفاده و نگهداري صحيح آن خواهيم پرداخت.

i60t_q1.jpg

منبع خبر 1pezeshk.com

امروزه قرص ماشين ظرفشويي يكي از پركاربردترين و پرفروش ترين محصولات شوينده در دنيا محسوب مي شود به همين خاطر دانستن اطلاعات كافي و لازم براي نگهداري و خريد قرص ماشين ظرفشويي از اهميت بسيار بالايي برخوردار است، به همين دليل ما در اين مقاله سعي داريم به شما در خريد قرص ماشين ظرفشويي اصل و انتخاب بهترين مارك قرص ماشين ظرفشويي كمك كنيم و در ادامه به نحوه استفاده و نگهداري صحيح قرص ظرفشويي خواهيم پرداخت.

همانطور كه اشاره كرديم بسياري از افراد در هنگام خريد اين محصول كاربردي به موارد زير فكر مي كنند كه در هر قسمت ما به سؤالات شما در اين باره پاسخ خواهيم داد:

 • بهترين قرص ماشين ظرفشويي و بهترين مارك اين محصول كدام برند است؟
 • كدام مارك قرص براي برند ماشين ظرفشويي من مناسب است؟
 • قرص هاي ظرفشويي اصل را چطور تشخيص دهيم؟
 • نحوه نگهداري اين محصولات چگونه است؟
 • بهترين قرص ماشين ظرفشويي براي مارك ظرفشويي شما، چه برندي است؟
 • آيا انواع قرص هاي ماشين ظرفشويي نصف مي شوند؟ ژل يا قرص ظرفشويي؟

 

اين سؤالات و نكات ريز ديگر درباره اين شوينده ظرف را در اينجا مطالعه فرماييد تا بتوانيد بهترين خريد و روش استفاده و به صرفه تر را داشته باشيد.

اگر قصد خريد قرص ماشين ظرفشويي فينيش و يا فيري را داريد مي توانيد اين محصول را به قيمت عمده با ضمانت اصل بودن از فروشگاه اينترنتي 20 بخر تهيه نماييد چراكه يك فروشگاه تخصصي در زمينه لوازم خانگي و مواد شوينده مرتبط مي باشد، شما مي توانيد با كليك كردن بر روي «قرص ماشين ظرفشويي» وارد صفحه مورد نظر شويد و قيمت ها را مقايسه كنيد دقت داشته باشيد كه تمام محصولات با تضمين اصل بودن و بهترين قيمت مي باشد.

بهترين مارك قرص ماشين ظرفشويي را بشناسيد

پيش از هر چيز لازم به ذكر است كه انواع قرص ظرفشويي داراي تكنولوژي كاملاً منحصربه‌فرد است و همين عامل باعث شده است كه نام برندهاي محدودي كه به عنوان بهترين توليدكنندگان هستند به گوش ما بخورد به همين دليل دو كمپاني بزرگ و معتبر در دنيا به نام هاي فينيش و فيري توانسته اند تا بيش از 90 درصد از بازار دنيا را به دست بگيرند هر دو كمپاني توليد كننده تخصصي شوينده ظروف در دنيا مي باشند به همين دليل نيز امروزه كمتر كسي را پيدا مي كنيد كه نام اين دو كمپاني را نشنيده باشد. در ادامه به اختصار به قابليت ها و اشاره اي به بيشينه كار و عملكرد اين دو مارك قرص ظرفشويي خواهيم پرداخت:

قرص ماشين ظرفشويي فينيش

فينيش «Finish» كه يكي از بزرگترين كمپاني هاي توليد قرص ظرفشويي در دنياست كه از سال 1953 فعاليت خود را آغاز كرده يعني بالاي 60 سال است كه در زمينه توليد مواد شوينده سابقه اي درخشان را براي خود رقم زده است و اكنون انواع محصولات فينيش ازجمله قرص ماشين ظرفشويي فينيش در بالاي 40 كشور دنيا در حال عرضه مي باشد. اين كمپاني انواع قرص ظرفشويي خود را از كامل‌ترين نوع هاي كوانتوم در بسته بندي هاي گوناگون توليد مي كند كه قرص هاي اين برند معتبر علاوه بر شويندگي بسيار قوي و بي نقص داراي ويژگي هايي بدين شرح است:

حاوي جلا دهنده (به منظور جلا و برق افتادن ظروف)، حاوي نمك (كم كننده ميزان سختي آب و جلوگيري از خط و خش افتادن ظرف ها) و مواد ضد رسوبات (ممانعت از باقي ماندن رسوبات آهكي در ظرفشويي به منظور كمك در طول عمر دستگاه و كيفيت شستشو)

همانطور كه اشاره كرديم شما مي توانيد قرص فينيش كوانتوم را به عنوان تكميل ترين قرص در دنيا با خيالي آسوده از كيفيت و شستشويي بي نقص تهيه فرماييد.

قرص ماشين ظرفشويي فيري

شركت پروكتر اند گمبل كه يك برند آمريكايي است از سال 1837 توليدات بسيار حرفه اي را به صورت جهاني ارائه مي كند و بالاي يك و نيم قرن است كه در حال فعاليت مي باشد؛ از قرص ماشين ظرفشويي تا ژيلت، هد اند شولدرز و بسياري از محصولات ديگر مي تواند را مي توان به عنوان توليدات كم نظير اين كمپاني ابر قدرت نام برد و درواقع در كمتر خانه اي ردي از اين كمپاني به چشم نمي خورد، شايد جالب باشد كه بدانيد روزانه سه ميليارد نفر در روز با محصولات پي اند جي سروكار دارند، قدرت روز افزون اين كمپاني و توليدات حرفه اي آن باعث شده است كه اين برند معتبر به يكي از تاپ برندها در دنيا تبديل شود. قرص ماشين ظرفشويي فيري كه در اين كمپاني معتبر توليد شده در ليست بهترين قرص هاي ماشين ظرفشويي قرار داد كه با داشتن كامل‌ترين عملكرد مي تواند شستشويي بي نقص را براي شما به ارمغان آورد. از شويندگي قدرتمند اين محصول گرفته تا جلا دهنگي، ضد رسوب بودن و تضمين سلامت ظرفشويي شما باعث شده است كه در دهه هاي طولاني اين قرص به عنوان پرفروش ترين و حرفه اي ترين قرص ماشين ظرفشويي در كل دنيا عرضه گردد. مدل هاي پلاتينيوم، جار از توليدات و دسته بندي هاي انواع محصولات اين كمپاني است كه هريك كاملترين عملكرد را به همراه خواهد داشت.

 

قرص ماشين ظرفشويي اصل

همانطور كه گفتيم انواع قرص هاي ماشين ظرفشويي داراي تكنولوژي خاص و پيچيده اي در توليد است و اين امر باعث شده كمتر كمپاني اي بتواند در چرخه پررقابت و حرفه اي توليد اين نوع از محصول بماند و توليد اين محصول را بر عهده بگيرد از طرفي ديگر همين پيچيدگي فناوري توليد باعث شده تا نگراني گونه هاي تقلبي به حداقل برسد پس شما مي توانيد با مشاهده ظاهري كاملاً مشخص به خريد قرص ظرفشويي اصل خود بپردازيد.

نكته مهم: گاه افراد تركيدن قرص ها و يا چسبيدن قرص ها به يكديگر را دليل تقلبي بودن قرص ها مي دانند اما به طور قطع بايد بگوييم كه اين موارد هيچ ارتباطي با اصل نبودن قرص هاي شما ندارد و تنها به روش نگهداري نادرست شما بر مي گردد كه در ادامه به توضيح اين مطلب خواهيم پرداخت.

نحوه نگهداري صحيح انواع قرص ماشين ظرفشويي

براي آنكه بتوانيد سلامت قرص ظرفشويي خود را حفظ كنيد تا باكيفيت توليد اوليه خود، كار شستشوي ظروف را انجام دهد، توجه به چند نكته مهم داراي اهميت است چراكه عددم توجه به عامل هايي ساده در نحوه نگهداري قرص ماشين ظرفشويي به صورت جدي به كاهش كيفيت عملكردي آن ها منجر خواهد شد، در ادامه به بررسي كوتاهي از شايع ترين مواد خواهيم پرداخت اما پيش از هر چيز توجه كنيد كه شما بايد اين محصول را در جاي خشك و خنك نگهداري كنيد.

دلايل چسبيدن قرص هاي ماشين ظرفشويي به يكديگر

رطوبت هوا - درواقع همان نگاه نداشتن قرص ظرفشويي در فضاهاي خشك و همچنين قرار دادن آن ها در فضاهاي گرم باعث چسبيدن قرص ها به يكديگر خواهد شد پس براي نگه داشتن كيفيت توليد محصول خريداري شده خود به اين امر توجه فرماييد.

دليل تركيدن قرص هاي ظرفشويي

گذاشتن قرص هاي ظرفشويي در فضاهاي سرد باعث تركيدن آن ها خواهد شد، وقتي سخن از جاي خنك است پس نگهداري تعادل دمايي را فراموش نكنيد چراكه سرماي زياد باعث تركيدن قرص ها خواهد شد. شما مي توانيد انواع قرص ماشين ظرفشويي فينيش و فيري را با ضمانت اصل بودن زير قيمت بازار از فروشگاه اينترنتي 20 بخر تهيه نماييد.

 

بهترين قرص ماشين ظرفشويي براي مارك دستگاه ظرفشويي شما

بسياري از افراد پيش از خريد اين محصول، به اين مورد فكر مي كنند كه كدام مارك قرص ماشين ظرفشويي را بخرم تا سازگاري بيشتري با برند ظرفشويي من داشته باشد اگرچه ناگفته نماند كه برخي از نصاب هاي ماشين ظرفشويي نيز با دادن پيشنهاد اوليه خود درباره برند خريداري قرص ظرفشويي، اين باور غلط را در ذهن افراد جاي مي‌گذارند كه براي مارك ظرفشويي من، برند مناسب قرص تنها، ماركي خاص است اما به زباني ساده بگوييم فرقي نمي كند برند دستگاه شما بوش، ميله، سامسونگ، ال جي يا هر مارك ديگر باشد، استفاده از هر برند معتبري مانند انواع قرص هاي فينيش يا فيري بدون شك مي تواند بهترين انتخاب‌هاي شما باشد چراكه كمپاني هاي قدرتمندي همچون فيري و فينيش كه هريك ساليان طولاني در حال توليد بهترين هاي اين محصول هستند، توانسته اند با ارتباط با كمپاني هاي قدرتمند توليد دستگاه هاي ظرفشويي قرصي تماماً سازگار با تمام برندهاي معتبر دنيا توليد كنند پس شما مي توانيد بر اساس نياز، سليقه و حتي عادت خريد خود در انتخاب برند مورد نظرتان با خيالي آسوده خريد نماييد.

جديدترين قرص هاي ماشين ظرفشويي؛ نصف نمي شوند

همانطور كه گفتيم كاملترين و جديدترين قرص هاي ظرفشويي از برندهاي معتبر از مدل هاي كوانتوم، جار، پلاتينيوم و ... تماماً داراي پوسته اي ژله اي قابل حل در آب هستند كه همين امر باعث مي شود كه شما نتوانيد اين قرص ها را نصف كنيد پس فرق نمي كند كه چه حجمي از ظرف در ظرفشويي شما وجود دارد يا دستگاه كوچكي در منزل از مدل هاي روميزي داريد و يا مبله، استفاده از انواع قرص ماشين ظرفشويي جديد تنها به صورت كامل، قابل دسترس خواهد بود؛ اما در اينجا اين سؤال پيش مي آيد كه اگر لازم نبود كه يك قرص ظرفشويي كامل را استفاده كنم، چه كار كنم؟

 

درباره اين مطلب كاملاً حق با شماست، گاهي شما تنها نيمي از دستگاه خود را پر كرده ايد و از آنجايي كه هر قرص كامل براي يك دستگاه مبله كامل تهيه و توليد شده، به دنبال ره حلي در ذهن خود براي صرفه جويي در مصرف قرص هاي خود در اين زمان خواهيد بود. در پاسخ به شما بايد بگوييم كه انواع ژل ظرفشويي راه حل شماست تا بتوانيد در اين هنگام به ميزان لازم و مورد احتياج خود و بر اساس تعداد ظروف كثيف مايع شوينده را به دستگاهتان اضافه كنيد تا به مرور نيز به ميزان قابل توجهي در مصرف تعداد قرص ظرفشويي خود نيز كمك كنيد.

در آخر به شما پيشنهاد مي كنيم به مطلب بسيار جالب در ويكي پديا با نام Dishwasher detergent مراجعه كنيد و آن را نيز مطالعه نماييد خواندن آن خالي از لطف نيست.

منبع: سايت وان پزشك

 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: هر,آنچه,درباره,قرص,ماشين,ظرفشويي,لازم,است,بدانيد،


ادامه مطلب
تاريخ : ۱ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۰:۲۳:۴۴ | نویسنده : لينكستان | نظرات (0)

آشنايي با نرده طرح دار بالكن

شما هم ميدانيد كه يكي از راه هايي كه ميتواند توسط آن از ساختمان خود محافظت كنيد، به ويژه اگر ساختمان شما داراي تراس و يا بالكن است استفاده از نرده هاست. با اينكه تصور مي شود كه استفاده از نرده به اندازه استفاده از انواع دوربين هاي مداربسته موثر نيست اما باز هم شما نميتوانيد نقش آن ها را در حفظ امنيت ناديده بگيريد. آنچه كه بايد بدانيد اين است كه استفاده از انواع نرده بالكن به شما كمك خواهد كرد كه امنيت را براي خانه و ساختمان خود ايجاد كنيد.

انواع نرده طرح دار بالكن

شما ميتوانيد از انواع نرده طرح دار بالكن براي اين كار استفاده كنيد. دقت داشته باشيد كه نرده طرح دار بالكن هم مانند نرده هاي بخش هاي ديگر متفاوت هستند و مي توانند مانند نرده ديوار شامل انواع بسيار زيادي باشند. آنچه كه بايد بدانيد اين است كه استفاده از نرده طرح دار بالكن به شما چه كمكي خواهد كرد. اين نرده ها در واقع در عين اينكه امنيت را براي شما ايجاد خواهند كرد اما بايد بدانيد كه نكته مهم اين است كه اين نوع نرده ها در واقع براي تراس و بالكن مورد استفاده هستند و اين تراس و بالكن هم در معرض ديد همگان قرار دارد. آنچه كه بايد بدانيد اين است كه در عين زيبايي بتوانيد امنيت را نيز براي خانه خود ايجاد كنيد.

نرده طرح دار بالكن به شكل نيزه

يكي از انواع حفاظ هايي كه ميتوانيد به عنوان نرده طرح دار بالكن از آن استفاده كنيد انواعي است كه مانند يك نيزه زار خواهند بود و شما ميتوانيد ارتفاع آن ها را عوض كنيد. دقت داشته باشيد كه اين نوع نرده ها در عين حال اينكه به شما يك نماي زيبا خواهند داد به شما اين امكان را مي دهند كه كار خود را در اين زمينه انجام دهيد و به راحتي هرآنچه كه بايد را داشته باشيد. دقت كنيد كه نه تنها براي خانه، بلكه ميتوانيد براي ساختمان هاي تجاري نيز از آنها استفاده كنيد. دقت داشته باشيد كه شايد مهمترين بخش در انتخاب يك خانه و ساختمان تجاري همين امنيت باشد پس نرده طرح دار بالكن از اهميت بسياري برخوردار است.

نرده طرح دار بالكن فلزي

شما ميتوانيد انواعي از نرده طرح دار بالكن را استفاده كنيد كه در عين اينكه امنيت را براي شما ايجاد خواهند كرد به شما كمك خواهند كرد كه رنج گسترده اي از انتخاب هاي مناسب داشته باشيد. اين كار در عين اينكه براي شما سودآور خواهد بود يك نوع سرمايه گذاري روي امنيت خواهد بود و شما ميتوانيد هر آنچه كه بايد را توسط آن ها برآورده كنيد.

دقت داشته باشيد كه انواع مختلفي از حفاظ ها مورد استفاده هستند كه شما ميتوانيد آن ها را با استفاده از جنس هاي مختلف در دست داشته باشيد. همانطور كه ميدانيد اين نوع حفاظ ها در جنس آهني و يا فولادي يكي از بهترين انواع حفاظ ها خواهند بود و به شما كمك مي كنند كه امنيت را تا حد بسيار زيادي ايجاد كنيد.

بهترين كاري كه در زمينه انتخاب نرده طرح دار بالكن ميتوانيد آن را انجام دهيد اين است كه از يك فرد متخصص در اين زمينه كمك بگيريد. اين افراد تمامي زواياي ساختمان شما را مورد بررسي قرار مي دهند و در نهايت شما قادر خواهيد بود كه با استفاده از آخرين تكنولوژي هاي روز و تمامي آنچه كه بايد در اين زمينه امنيت ساختمان خود را برقرار كنيد.

نرده طرح دار بالكن فرفورژه

يكي از انواع نرده هايي كه امروزه حتي به عنوان نرده ديوار هم مورد استفاده قرار مي گيرد نرده طرح دار بالكن فرفورژه است. شما ميتوانيد از انواع مختلفي از اين نرده طرح دار بالكن استفاده كنيد البته اين نوع نرده ها ميتوانند با توجه به آنچه كه شما ميخواهيد متفاوت باشند. بعضا براي شما هم پيش آمده است كه ساختمان هايي را ديده ايد كه مي تواند به شما الهاماتي در زمينه انتخاب نرده مورد نظر شما را بدهند. دقت داشته باشيد كه اين كار در واقع براي شما به عنوان يك فرد مبتدي در اين زمينه آسان نخواهد بود و اگر شما اطلاعات كافي را در اين زمينه نداشته باشيد دچار مشكلات خواهيد شد.

بهتر است كه بيش از هرچيز منطقه خود را مشخص كنيد. برخي از مناطق هستند كه در ان ها امنيت تا حد بسيار زيادي تامين مي شود و به همين دليل هم ديگر مهم نيست كه شما بخواهيد از اين نرده طرح دار بالكن به چه منظوري استفاده كنيد و ميتوانيد زيبايي را بيشتر مد نظر داشته باشيد. از سوي ديگر اما اينكه شما بخواهيد اين نوع نرده طرح دار بالكن را براي انواع بخش هايي كه امنيت در آنها وجود ندارد استفاده كنيد، بيشتر نيازمند اين است كه شما تمامي نكات مربوط به امنيت را مورد بررسي قرار دهيد و بدانيد كه اين كار به شما كمك خواهد كرد كه تمامي آنچه كه ميخواهيد را براي ساختمان خود ايجاد كنيد.

خريد نرده طرح دار بالكن

شما ميتوانيد كار خريد تراس و بالكن را از يك متخصص در اين زمينه انجام دهيد. افراد بسيار زيادي هستند كه به شما اين اجازه را مي دهند كه كار خريد خود را به آساني انجام دهيد. اين افراد در واقع تمامي راهنمايي هاي لازم را به شما در اين زمينه خواهند داشت و به شما اجازه مي دهند تا آنچه كه بايد را در مورد خريد نرده طرح دار بالكن بدانيد.

اين كار شايد در ابتدا در نظر شما بي معني باشد و شما بتوانيد كار خود را بدون كمك يك متخصص هم انجام دهيد. در نهايت اما به اين نتيجه خواهيد رسيد كه اين نكات به شما كمك مي كند كه يك انتخاب مناسب تر داشته باشيد. امروزه با توجه به اينكه افراد مختلفي اقدام به خريد و فروش و بعضا نصب اينگونه نرده ها مي كنند، اينكه شما بتوانيد كار خود را به يك متخصص در اين زمينه بسپاريد به شما كمك مي كند كه امنيت را بيشتر ايجاد كنيد. نبايد به همه افراد در اين زمينه اعتماد كنيد چرا كه ممكن است اعتماد شما مشكل ساز شود و شما دچار مشكلات در اين زمينه شويد.

براي اطلاع از قيمت حفاظ پنجره ساختمانو انوع نرده حفاظ پنجره متحرك با كارشناسان حفاظ نرده در تماس باشيد.

 

 

 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: آشنايي,با,نرده,طرح,دار,بالكن،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ | ۱۲:۴۵:۵۰ | نویسنده : لينكستان | نظرات (0)

آموزش مرحله به مرحله توليد كيف ساده بدون دوخت و چسبوندن

3ngc_k1.jpg

اين كيفو مي تونين با پلاستيك ضخيم يا فوتر و يا چرم بسازين

روسرياي قديمي هم براي ساخت اين كيف به كار ميان!

حتما بخوانيد :

( توليدي كيف? )

sl41_k2.jpg

يه دايره به قطر دلخواه (كه در اينجا 100 سانت است) از فوتر يا چرم و يا پلاستيك ضخيم ببرين

حتما بخوانيد :

( توليدي كيف زنانه  )

 

a3fd_k3.jpg

10 سانت از لبه دايره برين تو و با دستگاه پانچ يا هويه 10 سوراخ بزنين

روسري رو از سوراخا رد كنين

حتما بخوانيد :

( توليدي كيف در تهران  )

 

5yva_k4.jpg

روسري رو بكشين تا لبه كيف جمع بشه و يه پاپيون جلوي كيف بزنين

از دسته كيفاي قديمي كه كنار گذاشتينشون براي اين كيف استفاده كنين

حتما بخوانيد :

( توليدي كيف تهران  )

deo9_k5.jpg

اگه كيفاي قديميو انداختين دور و دسته هاشو نگه نداشتين

مجبورين براي كيفتون از جنس خودش دسته درست كنين

با ديگر مطالب توليدي كيف همراه باشيد

 

 

 

 

 

 

 

 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: آموزش,مرحله,به,مرحله,توليد,كيف,ساده,بدون,دوخت,و,چسبوندن،


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۸ بهمن ۱۳۹۸ | ۰۷:۴۳:۵۷ | نویسنده : لينكستان | نظرات (0)

كتاب مسافر تنها

مسافر تنها، كتابي است به قلم رمان‌نويس و شاعر آمريكايي، جك كرواك؛ او در اين اثر خود با زباني شاعرانه شرح زندگي در جاده و سفرهايش را در آمريكا، مكزيك و مراكش گردآورده است. كرواك نخستين گاوبازي عمرش را درحالي‌كه بر موتور قطار ايستاده و قطار به‌سرعت از زمين‌هاي پوشيده از كاكتوس مي‌گذرد، مي‌بيند؛ خود را با نبض زندگي شبانه در نيويورك هماهنگ مي‌كند؛ در قله‌هاي سفيد از برف شمال غرب آمريكا دفن مي‌شود؛

بر سقف خانه‌اي روشن و گرم از طلايي آفتاب در طنجه‌ي مراكش مي‌لمد و شيفته‌ي تپه‌ي مونمارتر پاريس و كليساي سفيد و زيباي سكره‌كر مي‌شود؛ جك كرواك با شرح تمام تجربياتش به ما نشان مي‌دهد كه زندگي انسان‌ها بر اين كره‌ي خاكي بي‌نهايت متنوع است. سفرهاي كرواك هم‌چنين نشان‌دهنده‌ي فلسفه‌ي او در زندگي است؛ او براي ارضاي روح سرزنده و ماجراجويش قدم در جاده نهاده است.

«شب‌هاي زيادي را به فكر كردن درباره‌ي ستاره‌ها گذراندم و حال به اين مي‌انديشم كه ستاره‌ها كلمه‌اند و تمام جهان‌هاي نا شمردني كهكشان راه شيري كلمه‌اند و همين جهان هم كلمه است؛ و فهميدم كه مهم نيست كجا باشم؛ در اتاقي كوچك مملو از افكار گوناگون يا ميان اين دنياي بينهايت كوه‌ها و ستاره‌ها، تمام آن اتاق و اين ستاره و كوه‌ها در ذهن من جا مي‌گيرند.»

شايد يك يا دو فصل طول بكشد تا تماماً جذب كتاب شويد. جك كرواك كه بنا مي‌كند به گفتن از قطارها، به‌وضوح مي‌توانيد علاقه‌ي او نسبت به قطارها را حس كنيد و عشق او آن‌قدر ملموس و شديد است كه مخاطب را به كتاب سنجاق مي‌كند.

كرواك در اين اثر خود مجموعه‌اي از داستان‌هايش را در طول سفرهايش به آمريكا، مكزيك، مراكش، پاريس و لندن آورده است. با مطالعه‌ي قسمتي كه كرواك از تجربياتش در اروپا مي‌گويد، شايد گمان كنيد كه كار او را بتوان با آثار هنري ميلر و جورج اورول مقايسه كرد؛ اما تجربيات كرواك، سفرهايش، تمام كليساها و نقاشي‌هايي كه شيفته‌ي آن‌ها است، به‌مراتب عرفاني‌تر هستند.

«پاريس به‌سان بانويي است اما لندن مردي است مستقل كه در ميخانه‌اي ايستاده پيپش را چاق مي‌كند.»

كرواك يكي از بخش‌هاي كتاب را به شرح دوراني اختصاص مي‌دهد كه مي‌بايست به‌عنوان ديدبان آتش بالاي برجكي ديدباني مي‌داد و مطمئن مي‌شد زميني در آتش نمي‌سوزد. بازخواني چنين تجربه‌اي حتماً جالب است. نويسنده در كتاب مسافر تنها از شيوه‌ي جريان سيال ذهن استفاده كرده است؛ پس اگر فيلم «در جاده» را پسنديديد، اين كتاب هم راضي‌تان خواهد كرد.

قسمت‌هاي زيادي از كتاب ممكن است تكراري باشند؛ نويسنده شايد در بخش‌هايي پرگويي كرده باشد اما «مسافر تنها» بازهم پنجره‌ي كوچكي است به روي داستاني كه پشت داستان‌ها است و از همين رو مطالعه‌اش خالي از لطف نيست. برگردان فارسي كتاب «مسافر تنها» اثر جك كرواك به قلم سلماز بهگام و از انتشارات ورا روانه‌ي بازار شده است.

مشاهده كتاب : https://www.cavack.com/Item/37179

 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: مسافر,تنها،


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۷ بهمن ۱۳۹۸ | ۰۸:۰۶:۵۰ | نویسنده : لينكستان | نظرات (0)
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ]
.: Weblog Themes By Bigsite :.